Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Prezentacja

Szanowni Państwo,
Jako gospodarz Gminy Dąbrówka serdecznie witam wszystkich gości - zarówno turystów, jak i przedsiębiorców, potencjalnych inwestorów.

Dąbrówka to nowoczesna gmina, której mieszkańcy, a przede wszystkim władze samorządowe, doskonale rozumieją wyzwania współczesności. Wszyscy tu wiemy, że rozwój oznacza nie tylko inwestycje gospodarcze,  ale również wzmacnianie kapitału ludzkiego. Chcemy wspólnie kreować i wspierać wszystkie nowe inicjatywy i przedsięwzięcia, które przełożą się na kolejne sukcesy Gminy Dąbrówka. 

Urząd Gminy Dąbrówka jako jednostka samorządu terytorialnego przede wszystkim pełni służbę na rzecz lokalnej społeczności, dlatego głównym celem jest jak najlepsza obsługa interesantów, zarówno mieszkańców, jak i osób  czy podmiotów gospodarczych, które trafią do nas po raz pierwszy. Jako Wójt Gminy Dąbrówka osobiście dbam o to, by urząd gminy pracował coraz sprawniej, a urzędnicy w sposób kompetentny i życzliwy podchodzili do odwiedzających i ich spraw.

Chciałbym podkreślić, że Gmina Dąbrówka to miejsce niezwykle atrakcyjne dla tych, którzy szukają chwili wytchnienia od miejskiego zgiełku i pędu współczesności.  Północną granicę naszej gminy wyznacza leniwie meandrująca rzeka Bug z wieloma obszarami Natura 2000. Unikatowość tego terenu oraz dziewicza forma stanowią prawdziwe bogactwo naturalne, jak i ogromny potencjał rekreacyjny.

Polecam także Gminę Dąbrówka jako idealne miejsce do prowadzenia inwestycji, także tych na większą skalę, lecz bez negatywnego wpływu na środowisko naturalne, które dla naszej gminy jest prawdziwym skarbem. Jesteśmy zdrowym, naturalnym i ekologicznym zapleczem aglomeracji warszawskiej. Łatwy dojazd, bliskość 2,5 milionowej aglomeracji i doskonały kapitał ludzki to niezaprzeczalne atuty. Od czasu kiedy jestem Wójtem Gminy Dąbrówka, czyli od 2015 roku, na inwestycje udało się wygospodarować ponad 30 mln złotych.

Południową część gminy przecina droga ekspresowa S8, którą do stolicy jest zaledwie 25 km. W bezpośrednim sąsiedztwie tej trasy ekspresowej wciąż jest wiele wolnych terenów inwestycyjnych. Jako Wójt Gminy zapewniam, że nasz urząd oferuje potencjalnym inwestorom daleko idącą otwartość i pomoc we wszelkich formalnościach biznesowych, ponieważ wiemy, że inwestycje, to nowe miejsca pracy, to sukces ekonomiczny i lepsze jutro dla wszystkich.

Zapraszamy do Gminy Dąbrówka - przyjeżdżajcie do nas, by odpocząć... lub zainwestować.Wójt Gminy Dąbrówka
Radosław Korzeniewski


Strona oglądana 23286 razy.