Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

KONGRES MŁODEGO SAMORZĄDU

Radosław Korzeniewski, wójt gminy Dąbrówka i jednocześnie najmłodszy Wójt w Polsce, uczestniczył w I Kongresie Młodego Samorządu, który odbył się w Dusznikach-Zdroju w dniach 19-21 marca br.
Ikona Na I Kongres Młodego Samorządu zaproszenie otrzymali wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast młodego pokolenia, którzy w momencie objęcia stanowiska nie ukończyli 35 roku życia. A zgodnie z wyliczeniami Państwowej Komisji Wyborczej jest ich w kraju ponad 190. Wśród blisko setki młodych samorządowców, którzy wzięli udział w kongresie, nie zabrakło również Radosława Korzeniewskiego, najmłodszego wójta w Polsce.

"To sygnał, że Polacy są gotowi na odważne zmiany, są zdeterminowani by powierzyć dużą odpowiedzialność młodemu pokoleniu i że pokładają wielką nadzieję w nas i naszych planach na najbliższe 4 lata" – mówi Piotr Lewandowski młody burmistrz Dusznik-Zdój.

Podczas kongresu najmłodsi gospodarze miast i gmin mieli możliwość szkolenia, integracji i wymiany doświadczeń. Młodzi samorządowcy rozmawiali m.in. o sprawnym przywództwie i zarządzaniu organizacją, funduszach unijnych, współpracy samorządu z biznesem, partnerstwie publiczno-prywatnym, wolontariacie, współpracy z mediami oraz o działaniu samorządu.Prelegentami Kongresu Młodego Samorzadu byli m.in: prezes Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki, redaktor Bogdan Rymanowski (TVN24), gen. Roman Polko (generał dywizji Wojska Polskiego, oficer dyplomowany wojsk powietrznodesantowych i sił specjalnych, doktor nauk wojskowych w specjalności kierowanie organizacją), przedsiębiorca i samorządowiec Adam Bachleda-Curuś oraz prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Wydarzenie objął patronatem Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.


Strona oglądana 1497 razy.