Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Czysta gmina” Dąbrówka

Kilkaset worków pełnych śmieci, niemało sprzętów gospodarstwa domowego i opon uprzątniętych z lasów na terenie gm. Dąbrówka. To efekt akcji zorganizowanej 18 kwietnia przez Wójta Gminy Dąbrówka i Koło Łowieckie „Uroczysko”.
Ikona Wójt, członkowie koła łowieckiego, strażacy i mieszkańcy gminy sprzątali las pomiędzy miejscowościami Dąbrówka, Dręszew, Marianów, Kowalicha, Ludwinów, Ostrówek i Kołaków i drugi kompleks leśny między Dąbrówką, Laskowem i Dręszewem.
Na koniec pracowitego dnia Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski powiedział: - Dziękuję za zaangażowanie wszystkim tym, którzy nie żałowali tego dnia czasu, potu i odcisków na dłoniach. Dziękuję również strażakom z OSP Zaścienie oraz miaszkańcom miejscowości Chruściele. Jestem mile zaskoczony efektami naszego sprzątania. W maju powtórzymy akcję. Mam nadzieję, że z czasem uda nam się poprawić świadomość mieszkańców i przyjezdnych. Gdy docenią nasze zaangażowanie, być może niektórym da to do myślenia i przestaną zaśmiecać naszą gminę. Czas, by wszyscy zrozumieli, że to dobro wspólne, o które musimy dbać – mówi Wójt Radosław Korzeniewski.


Strona oglądana 1811 razy.