Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dąbrówka w Związku Gmin Wiejskich RP

Wspólne występowanie w najważniejszych sprawach dotyczących obszarów wiejskich, wzajemne wsparcie i wysokiej jakości szkolenia, współpraca z samorządowymi organizacjami międzynarodowymi i krajowymi – to najważniejsze cele Związku, do którego dołączyła Gmina Dąbrówka.
Ikona Uchwałę w tej sprawie podjęły w styczniu 2105 r. zarówno Gmina Dąbrówka jak i Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP. Tym samym Gmina Dąbrówka dołączyła do grona przeszło 500 spośród prawie 2500 gmin wiejskich w Polsce.
- Jakkolwiek korzyści płynące z naszego przystąpienia do związku trudno uchwycić w krótkiej perspektywie czasowej, o tyle nie ma wątpliwości, że te korzyści są realne i będą procentowały w najbliższych latach. Udział w pracach Związku to doskonała okazja do wymiany doświadczeń, a przynależność do niego otwiera dla naszych pracowników możliwość udziału w profesjonalnych szkoleniach – mówi Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski.
- Chcę aktywnie zaangażować się we współpracę ze Związkiem Gmin Wiejskich RP, ponieważ to jedyne zrzeszenie w Polsce, które ma możliwość prezentowania interesów wsi i gmin wiejskich przed Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Delegaci Związku biorą udział w pracach Komitetu Regionów UE. Nie mam wątpliwości, że dla Dąbrówka to jest szansa na rozwój, którego nasza gmina od dawna oczekuje – dodaje Wójt Korzeniewski.

Strona oglądana 1083 razy.