Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

,,UPADEK TO NIE PRZYPADEK" Akcja poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie

Szanowni Rolnicy, działania prewencyjne Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Wołominie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pracy i zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie na terenie powiatu wołomińskiego. Niestety, rolnicy oraz członkowie ich rodzin ulegają wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym i ciągle zachodzi potrzeba edukacji w zakresie bezpiecznej pracy.
Ikona
Większość odnotowanych w Placówce Terenowej KRUS w Wołominie wypadków to upadki. Z analizy przyczyn i okoliczności wypadków wynika, że do upadków osób dochodzi najczęściej na płaskiej nawierzchni oraz upadków     z ciągników, drabin i schodów.
Ich przyczyną są min.: zły stan nawierzchni podwórzy i ciągów komunikacyjnych, nieprawidłowy sposób wchodzenia i schodzenia z drabin, ciągników i maszyn.
Zaistniałych upadków byłoby z pewnością mniej i wielu z nich można uniknąć przewidując ewentualne zagrożenia np. wyrównując i utwardzając nawierzchnię podwórza, oświetlając podwórze, zimą odśnieżając i posypując piaskiem lub popiołem drogi komunikacyjne gospodarstwa, przymocowując drabiny lub korzystając z liny asekuracyjnej z szelkami lub pasem, używając drabinek i stopni umożliwiających bezpieczne wchodzenie i schodzenie z maszyn oraz pojazdów wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym, stosując obuwie robocze z podeszwą protektorowaną.
Zwracamy się z apelem, by w trosce o własne zdrowie stosowali Państwo zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym i zachęcamy do uczestnictwa w szkoleniach dla rolników.
W budynku Placówki Terenowej KRUS w Wołominie oraz na stronie  www.krus.gov.pl w zakładce wydarzenia prewencyjne dostępne są bezpłatne broszury promujące bezpieczne praktyki pracy w rolnictwie w tym ulotki związane z kampanią „Upadek to nie przypadek”.
Mamy nadzieję, że realizowane działanie prewencyjne przyczynią się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa w Państwa gospodarstwach i pomogą ustrzec się przed wypadkami, czego serdecznie życzymy.
PT KRUS WOŁOMIN

Strona oglądana 414 razy.