Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

11 LISTOPADA 2018 Wiwat Polska Niepodległa

Baczność - Do Hymnu! Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy ! Te słowa zabrzmiały w samo południe w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce. Licznie zebrani mieszkańcy z dumą i wzruszeniem odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Ksiądz proboszcz specjalnie na tą uroczystość przyozdobił Dom Boży w biało-czerwone wstęgi aby nadać patriotyczny wydźwięk wydarzeniu.
Ikona


Podczas Mszy Św. uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Cypriana Kamila Norwida w Dąbrówce zaprezentowali spektakl słowno-muzyczny. przygotowany przez wikariusza księdza Piotra Połomskiego. Inscenizacja w duchu patriotyzmu wzbudziła podziw dla zdolności młodych ludzi, którzy z wielkim zaangażowaniem przedstawili lirykę okresu Polski niepodległej. Po zakończeniu Eucharystii  uformowany został pochód, który udał się pod pomnik Tadeusza Kościuszki, grób żołnierzy z 1939 r. oraz Dąb pamięci upamiętniający ofiarę zbrodni katyńskiej z 1940r. W tych szczególnych miejscach władze samorządowe -Wójt Radosław Korzeniewski i  Z-ca Dorota Wróbel  oraz przedstawiciele Rady Gminy złożyli kwiaty. 

Aby dodatkowo uczcić  setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości poczty sztandarowe, druhowie z OSP oraz zebrani mieszkańcy, wszyscy razem połączyli się w niesieniu stumetrowej flagi, specjalnie przygotowanej na to wydarzenie. Ten widok zapierał dech w piersiach i dostarczył zgromadzonym wiele emocji.

  - Drodzy mieszkańcy, dziękuję! Za hymn, za marsz i  za Waszą obecność! – tymi słowami Radosław Korzeniewski podziękował zebranym za wspólne świętowanie.

Koncert Wiwat Niepodległa w ramach konkursu muzycznego „Skąd znam tę twarz? 5” w Gminnym Centrum Kultury zakończył obchody uświetniające stulecie odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Strona oglądana 844 razy.