Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

POD PATRONATEM KOMISJI EDUKACJI, KULTURY I SPORTU RADY GMINY DĄBRÓWKA 14 października bieżącego roku na hali sportowej w Dąbrówce odbył się turniej halowej piłki nożnej z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Turniej ten objęty został honorowym patronatem Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Gminy Dąbrówka. Frekwencja przerosła oczekiwania wszystkich, a zwłaszcza organizatorów. W turnieju wzięło udział 210 zawodników, którzy stworzyli 20 drużyn rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych. Zawody sportowe rozpoczęły się około godziny 10:00 rano.
Ikona
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał zastępca Wójta Gminy Dąbrówka pan Zenon Zadróżny wraz z przewodniczącą Komisji panią Agnieszką Gryglas. Jako pierwsze do gry przystąpiły dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Mimo tak młodego wieku i niewielkiego doświadczenia na boisku dali z siebie wszystko i pokazali pełną klasę, zaskakując wszystkich swoimi umiejętnościami. Zawodników dopingowały trybuny pełne kibiców, w których rolę wcielili się dumni rodzice oraz znajomi. Po godz. 12:30 do zmagań przystąpiły dzieci i młodzież chodząca do klas 4,5 oraz 6 szkoły podstawowej. Zawodnicy ci prezentowali już bardziej dojrzałą grę. Wszystkie akcje, podania, dryblingi, strzały stały na bardzo wysokim poziomie. Losy spotkań ważyły się często do ostatnich minut meczów, a niekiedy o wyniku decydowały rzuty karne. Każdy chciał wypaść jak najlepiej w turnieju i ostatecznie stanąć na podium. Trzecią kategorią wiekową była młodzież klas gimnazjalnych w połączeniu z uczniami 7 oraz 8 klasy szkoły podstawowej, którzy swój turniej rozpoczęli o godz. 15:30. Poziom tej grupy był zdecydowanie najwyższy. Zawodnicy popisywali się swoją techniką indywidualną, zachwycając kibiców swoimi akcjami. Wyniki meczów zmieniały się jak w kalejdoskopie, a o wynikach końcowych decydowały często niuanse. Warto zwrócić uwagę, że wszystkie drużyny grały bardzo ambitnie, ale zgodnie z duchem fair play, co potwierdził sędzia zawodów pan Grzegorz Gołda.
Każdy uczestnik turnieju mógł wykazać się również w dodatkowych konkurencjach indywidualnych organizowanych w trakcie trwania turnieju. Zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności w żonglowaniu piłką oraz w strzałach do celu.
Kilkugodzinne zmagania zakończyły się ostatecznie o godzinie 18:00. Każdy uczestnik turnieju za swój trud oraz zaangażowanie w grę otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnicy drużyn, które wykazały się szczególnymi umiejętnościami i stanęły na podium, otrzymali ponadto puchar, który był uwieńczeniem ich starań. Statuetki otrzymali również najlepszy bramkarz oraz strzelec turnieju. Dodatkowo nagrody czekały również dla zawodników, którzy zajęli miejsca 1-3 w konkurencjach: żonglerka i strzał na bramkę. Organizatorzy zadbali również, aby po wielogodzinnych staraniach uczestnicy mogli wrócić do sił, dlatego właśnie przygotowali dla nich słodki poczęstunek, owoce oraz wodę.
Cały turniej przebiegał w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, z czego się niezmiernie cieszą organizatorzy, którzy cały czas dążą do tego, żeby taki przebieg miała sportowa rywalizacja.
Zawodnicy pokazali bardzo wysokie umiejętności, wielką wolę walki i zaangażowanie.
Kibice wspierali swoich ulubieńców, żywiołowo reagując na każdą udaną akcję.
A wszystko to działo się z poszanowaniem zasad FAIR PLAY w życiu i sporcie.

Strona oglądana 590 razy.