Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wsparcie dla osób współuzależnionych

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbrówce prowadzi zapisy do grupy wsparcia dla osób współuzależnionych. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
Ikona
Grupa wsparcia skierowana jest do osób pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym, współuzależnionych i przeżywających kryzys psychiczny spowodowany nadużywaniem alkoholu przez bliska osobę. ,,Człowiek,  który żyje z osobą uzależnioną nie widzi siebie jako jednostki. Alkohol i alkoholik jest ważniejszy dla żony ,córki, przyjaciół”.

Grupa wsparcia daje możliwość ujawnienia skrywanych emocji i dyskusji nad rozwiązaniem codziennych problemów. Uczestnicy sami są dla siebie najlepszym wsparciem  terapeutycznym. Daje świadomość , że nie jesteśmy sami z takimi problemami, że inne osoby doświadczają tego samego.

„Grupa wsparcia pokazuje pewne schematy zachowania i proces uzależnienia. Zwiększa się świadomość osoby, która żyje z osoba uzależnioną. Tylko zmieniając swoje zachowanie może zmienić zachowanie osoby uzależnionej.”
Do grupy wsparcia można zapisać się pod nr tel.29 642 82 45,e-mail gkrpa@ dabrowka.nt.pl  lub osobiście w Urzędzie Gminy Dąbrówka(budynek agronomówki) każdą środę i czwartek od godz.10.00 do godz.14.00 w terminie do dnia 31 lipca 2018 roku.
Zapraszamy!
                                                                                                                 
Przewodnicząca
Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Krystyna Augustyniak

Strona oglądana 387 razy.