Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dobre praktyki- czyli kilka słów o placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Guzowatce.

Wójt chętnie podejmuje działania mające na celu organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Dlatego tak zaangażował się w realizację programu tworzenia placów zabaw na terenie Gminy Dąbrówka. Od pewnego czasu instalowane są również urządzenia siłowni zewnętrznych.
Ikona
Przykładem dobrej praktyki jest plac zabaw w Guzowatce, gdzie oprócz urządzeń do zabaw i ćwiczeń powstała altana. W zamyśle było stworzenie miejsca integrującego społeczność lokalną- rodziny, dzieci i młodzież. 
Działania nad placem zabaw rozpoczęły się już w 2016 r- były to głównie prace związane z przystosowaniem terenu na którym miał powstać (wykonano projekt, a następnie ogrodzenie, podwyższenie i odwodnienie placu). W dalszej kolejności utwardzono plac, wykonano altanę i zamontowano zabawki. 
W tym roku natomiast zamontowano siłownię zewnętrzną i ławki. Łączny koszt wszystkich wykonanych do tej pory prac to w przybliżeniu 101 000 złotych, głównie z Budżetu Gminy z udziałem funduszu sołeckiego (w wysokości 32 000 złotych).  To jednak nie koniec planowanych prac. W najbliższej przyszłości teren pod siłownię zewnętrzna ma być utwardzony i uzupełniony o jeszcze jedno urządzenie. Na placu ma również powstać chodnik.


Strona oglądana 1064 razy.