Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zawody rejonowe w piłce siatkowej gimnazjalistów

3 marca w Publicznym Gimnazjum w Dąbrówce odbył się turniej eliminacyjny do mistrzostw powiatowych w piłce siatkowej chłopców.
Ikona
W turnieju wzięli udział zwycięzcy etapów gminnych w swoich obwodach szkolnych: Gimnazjum Katolickie w Markach, Gimnazjum nr 1 w Radzyminie oraz my, czyli Gimnazjum z Dąbrówki. Turniej ten objęty został patronatem Wójta Gminy Radosława Korzeniewskiego, który ufundował dla zwycięzców puchary. W pierwszym meczu zmierzyły się gimnazja z Marek i Radzymina.  Po jednostronnym widowisku gładko wygrało Gimnazjum Katolickie z Marek  2:0 (25;17, 25:14). Po tym pewnym zwycięstwie drużyna z Marek stała się faworytem do zajęcia pierwszego miejsca w zawodach. W drugim meczu Gimnazjum z Dąbrówki zmierzyło się z gimnazjalistami z Radzymina. Pierwszy set, po bardzo dobrej grze w ataku i obronie, wygraliśmy 25:13. W drugim secie dość szybko wyszliśmy na kilkupunktową przewagę 19:13. Niestety zbyt szybko uwierzyliśmy, że set jest wygrany i ostatecznie po serii prostych błędów przegraliśmy  22: 25, wyrównując stan meczu na 1:1. W tie-breaku po wyrównanym początku meczu w końcówce udało nam się odskoczyć na kilkupunktową przewagę i zakończyć seta zwycięstwem 15:11. Ostatecznie wygraliśmy mecz 2:1, co dało nam prawo gry o miejsce pierwsze.
Mecz o pierwsze miejsce był niezwykle zacięty. Obie drużyny walczyły punkt za punkt, popełniając bardzo mało błędów .  Pod koniec pierwszego seta drużyna z Marek trochę się pogubiła, co wykorzystali gimnazjaliści z Dąbrówki, zdobywając minimalną przewagę i kończąc ostatecznie pierwszego seta zwycięstwem 25:21. Drugi set to kopia pierwszego -  walka o każdy metr boiska i gra punkt za punkt. W secie drugim dało się lekko zauważyć naszą przewagę na zagrywce ,dzięki czemu zdobyliśmy  przewagę 15:10 i już jej nie oddaliśmy do końca meczu. W secie drugim zwyciężyliśmy 25:19 a w całym meczu 2:0. Na zakończenie turnieju puchary w imieniu Wójta Gminy Dąbrówka pana Radosława Korzeniewskiego wręczyła pani Jolanta Jankowska.
Zwycięstwo w zawodach rejonowych na pewno nas cieszy, jednak jeszcze większą radość sprawiłoby nam zajęcie miejsca na „pudle” w zawodach powiatowych. Okazja ku temu będzie już 9 marca w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego, które odbędą się w Wołominie.

D. Stachurski
 
Strona oglądana 1045 razy.