Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Nowy samochód ratowniczo gaśniczy dla OSP w Kuligowie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kuligowie zakupiła fabrycznie nowy samochód ratowniczo gaśniczy wraz z podstawowym wyposażeniem. Wartość zakupionego samochodu to ok 760 000 zł. Samochód został odebrany przez OSP w Kuligowie 10 grudnia, został wstawiony do podziału bojowego, uwzględniony w programie SWD-ST i już może uczestniczyć w zdarzeniach.
Ikona
Doposażenie jednostek OSP w niezbędny sprzęt ratowniczy jest jednym z kluczowych punktów do realizacji w podniesieniu bezpieczeństwa w gminie. Samochód jest w pełni dostosowany do różnych warunków pogodowych, dzięki czemu jest niezawodny. W skład wyposażenia wchodzą: autopompa, zbiornik na wodę o pojemności 3000dm3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 300dm3, działko: DWP 16 MOTO-TRUCK, szybkie natarcie: wodno-pianowe, długość węża 60 m, sterowane ręczne i elektryczne 4 zraszacze, wyciągarka elektryczna, osłona wyciągarki, kamera cofania, szuflady wysuwane, sprzęt łączności radiowej.

Powyższy zakup nie byłby możliwy do zrealizowania bez wsparcia środków zewnętrznych. Fundusze udało się uzyskać od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Gminy Dąbrówka i Wspólnoty Gruntowej Wsi Kuligów.Na zdjęciach widać kolejno:
Wyposażenie kabina 4 aparaty ochrony dróg oddechowych MSA Auer
Nowy Agregat prądotwórczy jednofazowy Honda model EU20i przenośne oświetlenie + maszt teleskopowy
Oświetlenie LED na całym aucie i w środku w skrytkach
Narzędzia burzące oraz zestaw ratunkowy medyczny PSP r1 torba i deska oraz pompa honda wtx 40
Z tyłu auta sterowanie i autopompa
Pompa niagara i szybkie natarcie 60m + elektryczne zwijadło
Zestaw Cobi Holmatro nożyco rozpierak + piła stal beton i pila łańcuchowa do drzewa
Działko wodno pianowe cały zbiornik 3000L
Najaśnice LED
Strona oglądana 2457 razy.