Gmina Dąbrówka
Oficjalny Serwis Informacyjny

Kontakt z Urzędem Gminy: (29) 757-80-02 urzad@dabrowka.net.pl

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dąbrówka gościła siatkarzy Młodej Ligi z Warszawy i Kędzierzyna

W niedzielę 1 marca po raz pierwszy w historii Gminy Dąbrówka na naszym terenie rozegrano mecz piłki siatkowej Młodej Ligi. W hali sportowej tutejszego gimnazjum zmierzyły się ze sobą drużyny AZS Politechnika Warszawska i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Ikona Każdy z trzech setów wygrali wyraźnie mocniejsi tego dnia zawodnicy z Opolszczyzny. Jeszcze podczas pierwszego setu wydawało się, że walka będzie wyrównana. Ostatecznie jednak warszawski AZS uległ rywalowi 15:25. Drugi set zakończył się wynikiem 18:25, a trzeci z identycznym wynikiem jak pierwszy - 15:25. MVP meczu (najbardziej wartościowym zawodnikiem) wybrano Tomasza Pizuńskiego z ZAKSY.
Emocjonujące widowisko sportowe zgromadziło niemałą publiczność, głównie dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Co sprawiło, że drużyny z Warszawy i Kędzierzyna zawitały do Dąbrówki? - Mamy bazę sportową i chcemy ją rozwijać. Warto, by ta baza była dobrze wykorzystana. Taki mecz to doskonała promocja dla naszej gminy, a także promowanie aktywnego stylu życia wśród naszej młodzieży - podsumowuje wydarzenie Wójt Radosław Korzeniewski. I dodaje - Mam nadzieję, że wszyscy będziemy świadkami kolejnych tego typu wydarzeń sportowych w naszej gminie.Strona oglądana 999 razy.